top of page

VOTICE MÍSTO PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT 

Město Votice se nachází 59 km jižně od Prahy, 18 km jižně od Benešova a 30 km severně od Tábora na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v malebném údolí chráněném ze tří stran kopci, které přesahují výšku 600 m.n.m. Těmito kopci začíná kraj nazývaný jako Česká Sibiř. Ve městě najdete řadu historických památek a v jeho okolí krásnou zachovalou přírodu a veškerou občanskou vybavenost 

IMG_0780.JPG
Mapa vlaky.png

VOTICE

DOSTUPNOST

Plánujete ve Votic klidný rodiný život a do práce to nechcete mít daleko. Votice jsou ideálním středobodem pro život v krásné přírodě a skvělou dopravní dostupností. Autem v Benešově budete za 20 minut v Praze na Chodově pak 45minut nebo do Tábora za 25 min. Můžete ale i sednout do vlaku a ranní práci za počíst již v Ve který Vás z Votic odveze na hlavní nádraží za 50 minut. Rychlík je plánované nové propojení, které Vám zajistí pohodlí cestování a své vozidlo můžete nechat na záchytném parkovišti ve Voticích na nádraží. Momentálně rychlík jezdí do pár minut vzdálených Olbramovic to by se mělo v blízké budoucnosti změnit.

Velmi dobrá občanská vybavenost Vám zajistí pohodlí a vy s Vaše děti tak nebudou muset za vším cestovat.

  • Ve městě najdete základní školu, jednu uměleckou a jednu mateřskou školu.

  • Zdravotnické služby naleznete v v lékařské domě, který nabízí vše co potřebujete ze stran chirurgie, interny, gynekologie, kardiologie, ortopedie, neurochirurgie i rehabilitace. 

  • Na nákup to také nebudete mít daleko 10 min pěší je to od Penny marketu a náměstí kde najdete, pekárnu, zeleninu, drogerii a podobně. O něco dál je pak i nákupní centrum Lidl. 

Škola, školka, umělecká škola, hřiště, tenisové kurty, koupalište

Lékařský dům, lékarna

Penny Market, Lidl, Coop, místní pekaři a farmáři

AKTIVITY A OKOLÍ

Máte rádi procházky do přírody, výlety nebo rádi lyžujete, běháte, jezdíte na kole a hrajete golf. Vše je na dosah! Pár minut od domu na Vás čeká park s rybníky který je součástí celého projektu Pod Okrouhlím.

Je zde od června 2021 cela nové přírodní koupaliště Pilař, které nechalo postavit město v roce 2019 a Vaše děti se tam zaručeně vyřádí.

Image (1).jpg

Několik kilometrů je dostupné i na středočeské poměry skvělé lyžování. Ski areál Monínec vybavený několika lanovkamia  sjezdovkami pravidelně každý rok zasněžuje speciálním technickým sněhem který vydržíi teploty nad nulou a díky tomu můžete lyžovat od prosince do března a nahoru Vás vyveze čtyřsedačková lanovka a dolese můžete zahřát svařáčkem. 

Image (3).jpg
2-Voticky-javor-(1).jpg

Příroda kolem Votic má také své kouzlu dokonce tam naleznete jeden z nejhezčích stromů v ČR a váže se k němu spousty pověstí. Po cestě se také pěkně protáhnete celý Votický kraj je částečně ve středočeské pahorkatině a navazuje na českou Sibiř a tak pro turistiku jako stvořené. Nekonečné množství cest a stezek a ani vášnivý cyklista se tady určitě nudit nebude. 

Také tady chcete bydlet? 

bottom of page